Michał Gramatyka

Radca prawny, doktor nauk prawnych, biegły sądowy, autor i współautor wielu publikacji z dziedziny kryminalistyki. W latach 2009-2011 doradzał Sejmowej Komisji Śledczej. Wiedza prawnicza i doświadczenie w zarządzaniu stały się dla niego punktem wyjścia do pracy w biznesie. W dużym, polskim koncernie odpowiadał między innymi za organizację obsługi prawnej firmy. Budował „centra usług wspólnych” zarówno dla firm samorządowych jak i tych, działających na rynku. Był ekspertem w jednej z renomowanych firm doradczych. W poprzedniej kadencji, w zarządzie woj. śląskiego pełnił funkcję pierwszego wicemarszałka. Dziś sprawuje mandat Posła na Sejm RP IX kadencji.
W ciągu kilkunastu lat pracy dla rodzinnego miasta Tychy był m. in. Przewodniczącym Rady Miasta oraz Zastępcą Prezydenta ds. Gospodarki Przestrzennej.
W wolnych chwilach śpiewa szanty i gra na gitarze basowej. Pasjonują go nowe technologie. Lubi czytać dobre książki, w podróży słucha audiobooków. 20 kilogramów temu biegał, dziś pasjami uprawia „nordic walking”. Ojciec dwóch synów – Janka i Antka.